Toplumun Yaratıcılığınızı Nasıl Etkilediğine Dair Pixar-Esque Yapımı Ödüllü Bir Kısa Film: Alike

Gösterici insanlara ne istediğini sorar, sanatçı ise insanlara ihtiyacı olanı verir.

Daniel Martinez Lara ve Rafa Cano Mendez tarafından yaratılan bu güçlü kısa film insanları gerçekliğin yeni perspektifi ve farklı düşünme şekilleri ile geliştiren bir sanat ürünü olarak tam da bunu yapıyor.Toplumun monotonluğunu ve sıradanlığını tasvir etmenin yanısıra, sistemin yaratıcılığımızı nasıl öldürdüğünü ve itaata nasıl saygı duyduğunu, ayrıca yaratıcılığı ve benzersiz kişilikleri reddettiğini de gösterir.

Bununla birlikte, bu oldukça bilinen gözlemlerden daha da önemlisi; ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkinin ifadesi. Ilhamın ve yaratıcılığın istisnai gücünü yalnızca kendimizde değil, daha da önemlisi çocuklarımızda korumamıza yardımcı olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bizi şimdiki durumumuzun ötesine taşıyabilen bir başka şey de hayal etmek ve sonra farklı bir gerçeklik için savaşma olanağımızdır. Ayrıca, daha büyük bir ölçekte daha iyi bir dünya yaratmak için herhangi bir umut varsa, bu çocukların sınırsız zihinlerinden gelecektir.

Herşey hayal etmek ile başlar.

Bu ödüllü kısa film tamamen açık kaynaklı bir animasyon yazılımı olan Blender ile yapıldı ve bizim rengimizi kaybetmememize yardımcı olması için ailelerimize ithaf edildi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir